Klub Samuraj – rozwój poprzez sport


Rozwój

Wzrost pewności siebie, kompetencji społecznych oraz znajomość sztuki walki i samoobrony.

Najwyższa jakość

Skuteczne autorskie programy szkoleniowe. Nowoczesne sale i sprzęt treningowy. Olimpijski standard nauczania Taekwon-do.

Zdrowie

Prawidłowa kondycja fizyczna i waga ciała. Korekcja wad postawy. Silniejsze mięśnie. Szybszy refleks.

Profesjonalna kadra

Doświadczeni i kompetentni instruktorzy.

Przyjazna atmosfera

Życzliwa i przyjacielska atmosfera zajęć. Otwarte oraz uczciwe relacje między ludźmi.

Blisko Ciebie

Około 30 lokalizacji we Wrocławiu.
Najwyższej jakości zajęcia taekwon-do, boksu, kickboxingu, krav maga we Wrocławiu.



judo zapisy

Informacje o sztukach walki:

Kung-fu

Kung-fu (z jęz. chiń. 功夫, Gōngfu) – w języku chińskim oznacza osiągnięcie wysokiego poziomu umiejętności w jakiejś dziedzinie. Natomiast zbiorowym określeniem wszystkich odmian chińskiej sztuki walki jest wushu. Za pośrednictwem środków masowego przekazu doszło do pewnego zniekształcenia kung fu, polegającego na odejściu od pierwowzoru językowego i upowszechnienia w większości krajów świata zwrotu kung fu właśnie na oznaczenie chińskich sztuk walki. Nie wiadomo, kto pierwszy określił chińskie sztuki walki jako kung fu; takie jednak określenie przyjęło się w większości krajów i stało się normą językową, także w Polsce.

W latach 70. XX wieku kung-fu zostało spopularyzowane (najpierw w USA) przez Bruce’a Lee (np. filmy Droga smoka, Wejście smoka, Wściekłe pięści). Oprócz wielu filmów fabularnych nakręcono również serial telewizyjny pod tytułem Kung-fu. Nawet w Chinach pojęcie to zaczęło mieć coraz więcej znaczeń. Z czasem trudno było oddzielić sztuki walki od sportów walki, a słowo Shaolin-Gongfu (Gōngfu, Szaolin Kung-fu) używano na określenie sztuki walki klasztoru Szaolin.