Wielkie sukcesy zawodników Taekwon-do ITF

16 marca 2022

W weekend 12-13 marca 2022 w Dzierżoniowie odbył się turniej Polish Open Cup w Taekwon-do ITF. Zawodnicy naszego Klubu znakomicie się zaprezentowali a wyniki sportowe, które uzyskali przełożyły się na 2 miejsce w klasyfikacji generalnej całego turnieju.

Na szczególne uznanie zasłużyli juniorzy młodsi, którzy wygrali układy drużynowe oraz zajęli drugie miejsce w walkach drużynowych. Warto zaznaczyć, że w skład drużyny juniorów młodszych weszli również reprezentanci młodszej kategorii wiekowej, kadeci – Michał Kuczyc oraz Sebastian Szukiewicz, którzy indywidualnie wygrali swoje kategorie w układach formalnych kadetów. Juniorzy młodsi indywidualnie wygrali 3 kategorie wagowe oraz układy czerwonych i czarnych pasów zajmując wszystkie miejsca na podium. Również w innych kategoriach wiekowych nie zabrakło złotych medali w walkach ciągłych oraz układach formalnych.

Dodatkowo nasi zawodnicy brali udział w prestiżowym turnieju Grand Champion w formule semi contact, który odbywa się bez podziału na wiek, wagę oraz wzrost. Marcin Gupta oraz Sylwia Konieczna zajęli 2 miejsce w kategorii mężczyzn i kobiet.

W kategorii Masters najlepszym zawodnikiem całego turnieju okazał się być nasz zawodnik Marcin Zwierzyński, który zdobył dwa złote medale oraz jeden srebrny medal.

Przez dwa dni na planszach w Dzierżoniowie sędziowali Radosław Sarzyński, Dariusz Szkudlarek, Michał Perdek, Konrad Popkiewicz oraz Tomasz Chrzanowski. Dziękujemy za pomoc oraz rzetelne wykonywanie swoich obowiązków.

Dziękujemy Skt Tiger Dzierżoniów oraz Polskie Zrzeszenie Taekwon-do ITF za organizację turnieju.