Trener boksu

Radosław Witsanko

„Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy ”  Bruce Lee 


Biografia

Motto: „Profesjonalizm nigdy nie jest dziełem przypadku. Pasja rodzi profesjonalizm. Profesjonalizm daje jakość.”

Biografia:

Kariera zawodnicza

Od 2008 roku byłem czynnym zawodnikiem w formule kickboxingu, osiągając sukcesy sportowe rangi krajowej oraz międzynarodowej. Uczestniczyłem w zgrupowaniach kadry Polski w kickboxingu. Byłem uczestnikiem wielu seminariów w formule kickboxingu oraz boksu. W tym czasie rozwijałem swoje umiejętności trenerskie jako asystent trenera.

Praca trenerska

W 2018 roku rozpocząłem prace jako instruktor boksu prowadząc treningi personalne oraz grupowe. W tym czasie skupiłem się na zbieraniu doświadczenia oraz poprawę metodyki nauczania w sporcie. W 2020 roku podjąłem współpracę z klubem Samuraj Gym w celu rozwoju sekcji bokserskiej. W tym czasie podniosłem kwalifikacje, uzyskując tytuł trenera II klasy boksu. Efektem mojej pracy są osiągnięcia podopiecznych na zawodach i turniejach bokserskich. Posiadam licencję trenerską z ramienia Polskiego Związku Bokserskiego.

Praca trenera przygotowania motorycznego

Kwalifikacje trenera przygotowania motorycznego Elite Performance Institute uzyskane w 2021 roku, pozwoliły mi na profesjonalne przygotowania zawodników amatorskich i zawodowych. Kompleksowa wiedza w dziedzinie boksu oraz programowania treningowego przełożyła się na uzyskanie przez zawodników lepszych wyników sportowych w swoich dziedzinach.

Prime Boxing Academy

Od 2022 roku jestem właścicielem marki i trenerem Prime Boxing Academy, której misją jest propagowanie aktywności fizycznej poprzez boks. Specjalizuje się w prowadzeniu  indywidualnych treningów bokserskich, opartych na potrzebach i celach klientów, aby zapewnić najwyższą jakość usługi. Treningi dedykowane są dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania.


  • Osiągnięcia
  • Uprawnienia
  • 2012: I miejsce Mistrzostw Polski w Taekwondo
  • 2012 :III miejsce Mistrzostw Polski w kickboxingu
  • 2015: Medalista Mistrzostw Europy w kickboxingu
  • 2021: Tytuł najlepszego trenera turnieju bokserskiego Maxligi

Trener II klasy boksu – ATiS

Instruktor boksu – AKFiTS

Instruktor boksu – Royal Boxing Federation

Trener przygotowania motorycznego EPI

Trener personalny – AMS